W czasach, gdy prawo pracy zmienia się tak często, a kontrole PIP czuwają nad należytym respektowaniem przepisów warto powierzyć ten dział profesjonalistom. Jednak nie zawsze potrzebujesz zatrudniać kolejną osobę w Twojej firmie, aby pełniła obowiązki Kadrowej, nie jest dla Ciebie konieczne również kupowanie licencji na program kadrowo płacowy.

Dotyczy to zwłaszcza osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikro, małe i średnie podmioty gospodarcze. Zaufaj profesjonalistom, którzy odpowiedzialnie poprowadzą kadry i płacew Twojej firmie. Rzetelna obsługa kadrowo płacowapoparta latami doświadczenia i wciąż aktualizowanej wiedzy zapewni Ci nie tylko terminowość rozliczeń ale i prawidłowe rozliczanie wynagrodzeń Twoich pracowników.

Ekspercka wiedza

Przy zewnętrznej obsłudze kadrowo – płacowej nie przejmujesz się składaniem deklaracji do ZUS, które należy wysyłać przecież cyklicznie co miesiąc. Eksperci zajmą się rozliczaniem z Urzędem Skarbowym czy przygotowywaniem raportów do GUS. Powierzysz im nie tylko rozliczanie pracowników, ale i prowadzenie akt osobowych, zatrudnianie, zgłaszanie do ubezpieczeń, wyrejestrowywanie z nich czy obsługę związaną ze zwolnieniami lekarskimi.

Kadry w jednym miejscu

Kompleksowa obsługa kadrowo płacowaw sposób zauważalny odciąży Twoje przedsiębiorstwo. Czas i spokój, który uzyskasz dzięki niej możesz skierować ku innym, potencjalnie kluczowym dla Twojego przedsiębiorstwa działaniom. Pomyśl, jak dużo czasu zajmował Ci dotychczas kontakt z instytucjami państwowymi? Teraz wystarczy, że oddelegujesz to do naszego biura a Ty możesz spokojnie odetchnąć.

Kolejnym istotnym aspektem w korzystaniu z outsourcingu usług kadrowych jest duża oszczędność. Nie ponosisz kosztów zatrudnienia specjalisty ds. kadr i płac jak i szkoleń z tego zakresu. Co więcej, nie ponosisz kosztów licencji programu kadrowo – płacowego. Nie musisz przeznaczać przestrzenie na biuro działu zarządzania zasobami ludzkimi, dodatkowo nie musisz ponosić wysokich wydatków związanych z zaopatrzeniem takiego biura, które jest dzięki RODO dość restrykcyjne.

Zamykane szafy na akta kosztują, jak i również komputer, na którym pracowałaby osoba skierowana na takie stanowisko. Nie mówiąc już o obowiązku archiwizowania akt zwolnionych pracowników. O ile łatwiej jest powierzyć to zewnętrznym ekspertom, a wszystkie koszty są zminimalizowane i wystawione na jednej fakturze.